O R I E N T O P

Trwa orientowanie strony

Mistrzostwa Polski w Orientacji Precyzyjnej – Warszawa, 5-7.05.2023

2023-05-24

W weekend 5-7 maja na terenie warszawskiego AWF oraz twierdzy w Modlinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Orientacji precyzyjnej zorganizowane przez BKS Wataha. Zawodnicy walczyli o medale w czterech kategoriach wiekowych i sprawnościowych. Na liście zgłoszonych było 8 osób z Orientopu (jedna jeszcze niezgłoszona oficjalnie do PZOS, aby móc wystartować w łódzkiej sztafecie).

Na początek, w piątek po południu, rozegrano sztafety. Pierwszy zespół Orientopu, w składzie: Beata Mazurkiewicz, Joanna Puternicka i Jacek Wieszaczewski, zdobył złote medale w kategorii O (obejmującej wszystkich zgłoszonych). Na ósmym miejscu zawody ukończyła druga sztafeta w składzie: Marcin Labęda, Justyna Labęda i Marta Mazurkiewicz, a na dziesiątym sztafeta łódzka, gdzie na trzeciej zmianie startował Marcin Maciejewski.

Kolejną konkurencją było PreO. Sobotnie zawody przyniosły 4 medale: Jacek i Asia w kategorii O zajęli pierwsze i trzecie miejsce, Marta i Beata w kategorii do 20 lat zajęły drugie i trzecie miejsce. W kategorii P (niepełnosprawni) Marcin Labęda był piąty. Dalsze miejsca w kategorii O zajęli: Agnieszka Mazurkiewicz (która nie wystartowała w piątek z powodu braku zawodników do utworzenia kolejnej sztafety) – miejsce 16., Justyna – miejsce 20. i Marcin – miejsce 24.

Na koniec, w niedzielę, rozegrano konkurencję TempO. Swoje trzecie medale zdobyli: Jacek – brązowy w kategorii O, Beata – złoty w kategorii O-20, a Marcin – brązowy w kategorii P. Szóste miejsce w kategorii O zajęła Asia – utrzymując stratę do czołówki na poziomie na tyle niskim, że po dodaniu wyników z zawodów w Radzionkowie, które wygrała, zmieściła się w trójce zawodników zakwalifikowanych na WTOC 2023. Marta także zajęła 6. miejsce w kategorii O-20. Natomiast pozostali startujący w kat. O zajęli miejsca: Marcin – 13 ., Justyna – 26. i Agnieszka – 32.

Te zawody zakończyły polskie kwalifikacje na Mistrzostwa Świata. Pełnej informacji o składzie jeszcze nie ma, ale prawdopodobnie w Czechach wystartuje co najmniej czwórka zawodników Orientopu.