O R I E N T O P

Trwa orientowanie strony

Rajd Orientop 2024 – W Krainie Wygasłych Wulkanów

2024-05-19

W dniach 10 – 12 maja 2024 na wyjątkowo ciekawym terenie Pogórza Kaczawskiego zorganizowaliśmy drugą edycję naszego rajdu na orientację.

Zmagania na trasach pieszych odbywały się na dystansach 10km, 25km i 50km. W terenie zawodnicy mogli natknąć się na pozostałości wczesnośredniowiecznego osadnictwa w postaci grodzisk, będące efektem dawnej działaności górniczo-hutniczej sztolnie i piece hutnicze, ale też interesujące formacje geologiczne takie jak wysokie ściany skalne, lawy poduszkowe czy spektakularne kominy wulkaniczne.
Uczestnicy trasy rajdu przygodowego (AR) mknąc przez malowniczo pagórkowate krajobrazy, pokonując polne i leśne drogi oraz szlaki wodne przebyli łącznie 100km rowerem, kajakiem i pieszo, po drodze rozwiązując nieszablonowe zadania nawigacyjne.

W Rajdzie Orientop 2024 wystartowało łącznie 84 uczestników. Korzystając z gościnności Gminy Męcinka bazę urządziliśmy w Chełmcu w sąsiedztwie urokliwego parku. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem umiejętności nawigacyjnych oraz determinacji pokonując swoje słabości i momentami ekstremalne warunki pogodowe.
Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

W naszym Archiwum znajdują się materiały z imprezy.
Więcej zdjęć do znalezienia w albumie na naszym profilu na Facebooku